Problemy ze wzwodem podczas pierwszego razu

Witam. Mam 17 lat i niedawno zamierzałam rozpocząć współżycie ze swoim chłopakiem. Dodam, że miał to być dla nas pierwszy raz. Podczas gry wstępnej wszystko okej, bez trudu pojawiał się wzwód, lecz gdy tylko chłopak zakładał gumkę lub chciał wprowadzić członka - ten opadał, robił się miękki. Chłopak jest załamany a ja nie wiem jak mu pomóc. Próbowaliśmy kilka razy.. za każdym ten sam efekt. Proszę o pomoc.

Należałoby się przyjrzeć psychologicznym powodom takiej sytuacji. Pierwszy raz zazwyczaj jest momentem bardzo stresującym- przydałby się może podpowiedź jak na takim stresem zapanować.

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Bardzo często u młodych mężczyzn podczas inicjacji seksualnej pojawiają się problemy ze wzwodem albo przedwczesny wytrysk. Problemy te jednak nie mają przyczyn fizjologicznych, ale wynikają z silnych emocji, jakie towarzyszą mężczyźnie podczas „pierwszego razu”. Zwykle mężczyzna stresuje się, czy dobrze wypadnie w oczach kobiety, czy ją usatysfakcjonuje, czy sprawdzi się pod względem „technicznym” itp. Te wszystkie obawy, napięcia, niepokoje sprawiają, że początkowo silna erekcja słabnie i nie można odbyć stosunku. Proszę się nie zrażać i próbować aż do skutku, np. w różnych pozycjach seksualnych. Poza tym, ważne jest wsparcie i zrozumienie z Pani strony oraz rozmowa z chłopakiem. Zachęcam do przeczytania tekstu: Jego pierwszy raz.
Pozdrawiam!

Dzień dobry
Jeśli chodzi o tą sytuację - to wielu mlodych chłopców ma ten problem i nie jest to żaden feler. Mężczyżni są zadaniowi i mimo,że nie okazują tego - bardzo przejmują się tym, że zle wypadną, jest to niezależne od nich i związane z psychiką emocjami i wiekiem. Chłopak nie ma się załamywać , tylko przestać na jakiś czas próbowania i spokojnego podejścia do tego co się zdarzyło. Najlepiej aby porozmawiał ze specjalistą ,wystarczy porada.Znajdz specjalistę na portalu/internecie i umów się. Wizyta jest z zachowaniem tajemnicy lekarskiej.

To na pewno reakcja na stres, nową sytuację. Namów swojego chłopka na wizytę u specjalisty (psychologa, seksuologa). Na pewno czeka Was jeszcze wiele cudownych chwil, tylko nie zaniedbajcie tego tematu!
Jarek Zabojszcz

Witam,
Najprawdopodobniej sytuacja, którą opisujesz wiąże się z przeżywanym przez twojego chłopaka stresem. "Pierwszy raz" jest wydarzeniem ważnym dla obojga partnerów, ale także bardzo stresującym. Obie strony starają się, aby wszystko odbyło się jak najlepiej, co jest dodatkowym czynnikiem stresogennym. Utrata erekcji w takiej sytuacji jest bardzo częstą reakcją. Spróbujcie skupić się na przyjemności, rozluźnić się, nie wszytko musi wyjść od razu. Jeśli problem będzie utrzymywał, zachęcam twojego chłopaka do kontaktu z psychologiem-seksuologiem.