Problemy ze wzwodem u 21-latka a masturbacja

Mam problem seksualny. Prawie 3 lata temu rozpocząłem życie seksualne. Mam 21 lat.Podczas gry wstępnej mój penis jest sztywny i utrzymuję się w tym stanie, ale gdy partnerka i ja jesteśmy już nadzy i rozgrzani i sięgam po prezerwatywę penis szybko mięknie bądź staje się wiotki po założeniu prezerwatywy. Masturbuję się często (może nawet zbyt) gdy nie widuję się z partnerką (raz na 2 dni, czasem raz na dzień). Jeśli to wina masturbacji, po jakim okresie można wrócić do formy.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Problemy ze wzwodem u młodych mężczyzn są najczęściej spodwodowane podłożem psychicznym lub właśnie nadmiarem masturbacji. Oczywiście nie można wykluczyć chorób organicznych. Czy taka sama sytuacja pojawia się bez użycia prezerwatywy??
Proponuję zgłosić się do lekarza. Zaprzestanie masturbacji może pomóc. Trudno określic kuedy może nastąpić poprawa.

Dzień dobry.
Na podstawie przedstawionego przez Pana opisu można wnioskować, że przyczyną opisywanego przez Pana problemu niekoniecznie jest masturbacja. Pisze Pan, że się masturbuje jedynie zastępczo, gdy nie widuje się z partnerką, co mieści się w granicach normy.
Wyłączając przyczyny natury fizjologicznej - o których Pan nie wspomina - innymi powodami zanikającego wzwodu mogą być np. zbyt "zadaniowe" podejście do współżycia, skupianie się na tym, jak się "wypadnie" przed partnerką, różne sytuacje stresowe i zmęczenie, a wreszcie - sama partnerka oraz jakość Waszego związku (np. Pańskie poczucie bezpieczeństwa w relacji z partnerką).
Warto również zastanowić się, czy na przykład Wasza "gra wstępna" nie trwa za długo oraz trzeba wspomnieć, że Pański problem może spróbować rozwiązać Pańska partnerka. Jeżeli członek staje się wiotki, może go przecież dodatkowo pomasować, popieścić i pobudzić do stanu odpowiedniego do kontynuacji współżycia.
Pozdrawiam i powodzenia.

Witaj, Jeremi. Z Twojego opisu wynika, że to nie masturbacja jest wynikiem problemów z erekcją. Objawy, które opisujesz świadczą raczej o niepewności, lęku, na które Twój organizm reaguje właśnie w ten sposób. Ale spokojnie, to wszystko jest do przepracowania. Zgłoś się do psychologa lub psychologa-seksuologa, a na pewno uzyskasz pomoc. Tylko pamiętaj, że czeka Cię trochę pracy, efekt nie przyjdzie sam.
Pozdrawiam i powodzenia!
Jarosław Zabojszcz

Dzień dobry
To nie musi być problem seksualny, a raczej zaczął być kiedy go nazwałeś. Jak opisałeś - kiedy sięgasz po prezerwatywę napięcie opada, myślę ze należałoby przedyskutować to z partnerką , aby nakładanie prezerwatywy byłoi jej udziałemi zobaczyć , czy wtedy też napięcie spada. Co do masturbacji to zbyt duże jej używanie , kiedy masz partnerkę może, (ale nie musi) tak właśnie skutkować. Sugeruję wizytę u seksuologa, aby przedyskutować te kwestie. Pozdrawiam