Problemy ze zbliżeniem seksualnym

Dzień dobry, jestem z moim partnerem ponad dwa lata, jakiś czas temu podjęliśmy pierwszą próbę stosunku. Niestety próba zakończyła się fiaskiem. Od tego czasu regularnie "próbujemy", jednak jestem zbyt spięta i nie dopuszczam partnera do pełnego zbliżenia. Dodam że jestem dziewicą. Jak sobie z tym poradzić, czy istnieją jakieś środki farmakologiczne pomagające w takiej sytuacji?

Witam Panią,

Jeśli przy próbach zbliżenia reaguje Pani lękiem i skurczem mięśni pochwy, może to oznaczać, że cierpni Pani na dysfunkcję zwaną pochwicą. Trudno mi postawić diagnozę "na odległość". Pierwszoplanowo- wymaga Pani konsultacji ginekologicznej w celu oceny czy błona dziewicza nie jest zbyt gruba, niepodatna itd. W takich sytuacjach przez drobny zabieg ginekologiczny taką błonę dziewiczą się usuwa. Jeśli jednak problemy ze współzyciem nie wynikają z anomalii w zakresie błony dziewiczej, wtedy należy zgłosić się do lekarza seksuologa w celu ostatecznej diagnozy problemu i dostosowania odpowiedniej terapii.

Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Aby szukać dobrych dróg rozwiązania, pierwszym krokiem musi być diagnoza - rozpoznanie problemu, nazwanie go, odkrycie, z czego wynika, jaki jest jego mechanizm. Do tego konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych.
W pierwszej kolejności proszę skonsultować się z prowadzącym lekarzem ginekologiem. Istotne jest np. jak przebiega badanie ginekologiczne, czy jest możliwe założenie wziernika dopochwowego itp.
Następnie należy skonsultować się z lekarzem seksuologiem i/ lub psychologiem seksuologiem.
Może być to np. pochwica, ale też naturalna trudność związana z brakiem dotychczasowego doświadczenia seksualnego.
Zawsze jest możliwe skuteczne leczenie.

Pozdrawiam!

Witam.
Pary rozpoczynające współżycie często borykają się z tego typu problemem. Powodem niemożności rozluźnienia się może być lęk przed defloracją, obawa o niechcianą ciążę, stres związany z nagością lub przypadkowym przyłapaniem przez osoby trzecie, albo schorzenie zwane pochwicą. Na początek proponuję jednak podjąć próby samodzielnego pozbycia się problemu. Warto wybrać pozycję misjonarską oraz położyć zwinięty ręcznik pod pośladkami-to zniweluje częściowo ból poprzez uniesienie miednicy i defloracja nastąpi szybciej. Kolejną kwestią jest wybranie zacisznego miejsca i zarezerwowanie dłuższego czasu na grę wstępną. Niestety, czasem trzeba podjąć kilkanaście razy próbę, nim stosunek się odbędzie. W razie narastania lub niemożności samodzielnego uporania się z problemem, można udać się po pomoc do psychologa.
Pozdrawiam