Problemy żołądkowe a endoproteza kolana i bakterie w moczu

mama jest po endoprotezie kolana,operacja odbyła się miesiąc temu.cały czas są problemy jelitowe lub żołądkowe,jest na diecie.przed operacją miała bakterie w moczu,była leczona,ale nie jestem pewna czy została wyleczona do końca.czy podczas operacji przedostały się bakterie do krwi a może zakażono ją w szpitalu? jakie powinnam zrobić badania? obecnie jest na rehabilitacji w szpitalu.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sytuacja, o której Pani wspomina jest możliwa choć nie upartywałbym w niej powodów dolegliwości Pani Mamy gdyż nie jest wiele inny możliwych powodów zgłaszanych objawów. W pierwszej kolejności polecałbym wykonanie badani krwi - posiew i badanie ogólne oraz badanie kału.