Proces leczenia demineralizacji zęba

Witam serdecznie. Jak fachowo nazywałby się proces leczenia demineralizacji zęba (białe plamy) za pomocą nieinwazyjnych / niedestrukcyjnych metod? Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Powierzchowną demineralizacje zębów leczy się poprzez metody nieinwazyjne czyli fluorowanie zębów. Leczenie fluorem może być egzogenne i endogenne. Częściej stosuje się metodę egzogenną czyli użycie bezpośrednio na miejsca demineralizacji preparatów z wysoką zawartością fluoru - w domu lub u lekarza. Godny polecenia jest infiltrator próchnicy - system Icon (DMG), stosowany wyłącznie w gabinecie stomatologicznym, poprzez system trawienia i utwardzenie nałożonego materiału lepiej zaopatruje miejsce demineralizacji.