Promieniujące ataki bólu w klatce piersiowej

Od lat mam problem z atakami bolu w klatce piersiowej ktore promieniuja. Pamietam ze jako dzieciam raz mialam. Potem Sie uspokoilo. Jakies 10 lat temu wrocilo i mialam taki atak ra zna pol roku. Teraz mam 24 lata i od ok 3 lat ataki towarzysza wiekszym stanom nerwowym i stresowym. Bylam u neurologa. Kardiologa. Endokrynologa. Jedyne co wiem to ze mam skolioze piersiowa. Jak to sie laczyc moze z atakami? Osobiscie zauwazam je najczesniej kilka dni PO jakims stresujacym i nerwowym okresie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście nie można wykluczyć, że objawy jakie Pani podaje wynikają z wady kręgosłupa choć najprawdopodobniej jednak są one związane ze stresem. Proponuje w sytuacjach o wzmożonym napięciu nerwowym zastosować ziołowe preparaty uspokajające.