Propozycje leków bez hormonów na trądzik u 17-latki

Jak pozbyć się trądziku raz na zawsze? Mam z tym problem od 5 klasy podstawówki a obecnie mam 17 lat. Trochę czasu minęło a to nie znika może zanika ( kilka tygodni po zastosowaniu nowego leku). Byłam już u tylu dermatologów i stosowałam tyle leków, że szkoda gadać. Ostatnia specjalistka chciała wcisnąć mi lek na bazie hormonów, ale ja nie chce (jeszcze) tego "stosować". Chcę mieć pewność, że skorzystałam już ze wszystkich tradycyjnych leków, więc czekam na jakieś propozycje.
KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Opryszczka - wredny wirus

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Jak sama mówisz wszelkie terapie lekowe ( niehormonalne) nie skutkują. Czasami tak bywa iż cera nie poddaje się leczeniu. Masz już 17 lat więc bez problemu możesz wypróbować kurację hormonalną. Nie jest to nic złego. Przyjmuje się wtedy leki, takie jak tabletki antykoncepcyjne. ( zwykle na receptę od dermatologa są one znacznie tańsze). Powoduje to wyrównanie poziomu hormonów a w rezultacie poprawę kondycji skóry twarzy.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
trudno jest mi w tej formie kontaktu zalecić coś konkretnego. W takich sytuacjach proponuję swoim pacjentom izotretynoinę miejscową lub doustną, często pomaga też kuracja antyandrogenowa doustna. Musielibyśmy się spotkać.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty