Prośba o analizę MR kręgosłupa 37-letniej osoby
Witam serdecznie .Bardzo proszę o interpretacje MRkręgosłupa.Na poziomach C5/C6 i C6/C7widoczne niewielkie nawarstwienia okostnowe krawędzi tylnych trzonów z uciskiem worka oponowego Pozostałe bez zmian.Dziękuje i proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon