Prośba o analizę wyników badań w kierunku boreliozy 7-latki

Witam. Proszę o pomoc w interpretacji wyników na boleriozę 7 letniej córki. Przeciwciała IgG 13.30, a po powtórnym badaniu po 40 dniach wzrasta IgG 14.00 -wynik ujemny <10 -wynik wątpliwy 10-15 -wynik dodatni >15 Przeciwciała IgM 11.50, a po powtórnym badaniu po 40 dniach maleje IgM 9.90 -wynik ujemny <18 -wynik wątpliwy 18-22 -wynik dodatni >22 Badanie wykonano metodą CLIA na analizatorze Liaison. Dziękuje bardzo i pozdrawiam.

Milena Lubowicz

IgM są ujemne, więc w tej chwili aktywnej infekcji nie ma. Jeżeli zaś chodzi o poziom IgG, to on mieści się w przedziale wątpliwy i to może oznaczać, że jednak borelioza była, ale wymaga kontroli. Także proponuję powtórzyć to badanie za jakiś czas, żeby ewentualnie poziom IgG zdążył wzrosnąć/ zmaleć.
Pozdrawiam