Prośba o analizę wyniku badania krwi 21-letniego mężczyzny

Witam. Mam pytanie odnośnie wyników badań. Zrobiłem sobie badania profilaktyczne krwi i wszystko wyszło w normie, prócz kilku parametrów: -Płytki krwii - 112tys/ul - PDW - 21 fl - MPV - 13,51 fl - glukoza - 95mg/dl. O sobie - palę, nie piję, przynajmniej raz w tygodniu uprawiam sport. Ostatnio rzeczywiście czuję brak sił do działania. Co może być tego przyczyną i czy warto skonsultować się z jakimś specjalistą/wprowadzić jakieś zmiany w swoim trybie życia?

Milena Lubowicz

Według ogólnie przyjętych norm glukoza jest prawidłowa, być może Pana laboratorium ma inne zakresy referencyjne. Płytki są obniżone, może to być związane np. z infekcją dlatego myślę, że warto byłoby te wyniki powtórzyć i zobaczyć czy takie wartości się utrzymują.
Pozdrawiam