Prośba o analizę wyniku badania TK z kontrastem u 63-letniej osoby

prosze o analizę wyniku tk spiralnej z kontrastem: badanie tk wykonane dwufazowouwidoczniło w płacie środkowym oraz w obrębie szczelin międzypłatowych zmianypasmowate- włókniste i pozapalne. Guzek śr 5 mm podopłcnowe w segmencie 9pp.pozatym miąższ płucny prawidłowo upowietrzony, jamy opłucnowe bez cech wolnego płynu. węzły chłonne śródpiersia i wnęk płucnych niepowiększone. w nadnerczu prawym guzek 11mm o typie gruczolaka. poza tym narządy nadbrzuszne objęte zakresem badania bez uchwytnej patol

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Ze względu na niewielką zmianę w płucu, wskazana jest konsultacja u pulmonologa, który określi dalsze postępowanie odnosząc się do Pana stanu zdrowia i objawów. Wskazana jest również wizyta u endokrynologa ze względu na podejrzenie gruczolaka - lekarz zleci odpowiednie badania i oceni konieczne postępowanie.