Prośba o analizę wyniku gastroskopii 29-letniej osoby

Czy mogę prosić o interpretację wyniku gastroskopii? Przełyk - bez zmian. Wpust z góry i w inwersji nieznacznie nieszczelny. Linia Z nierówna. Ściany żołądka podatne na rozdymanie, perystaltyka zachowana. Błona śluzowa żołądka plamkowato zaczerwieniona. Odźwiernik obrzęknięty, zaczerwieniony. Opuszka dwunastnicy i część zastępująca bez zmian. Test urazowy na HP - dodatni.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z przewlekłym zapaleniem błony śluzowej żołądka . Wskazane jest podjęcie odpowiedniego leczenia.