Prośba o analizę wyniku MR mózgu u 51-letniego mężczyzny

Wyniki MR móżgu: W okolicy rogu czołowego komory bocznej prawej widoczne jest ognisko o wysokim sygnale w sekwencjach T2 oraz FLAIR o, jego wielkość około 4 mm - niespecyficzne ognisko demielinizacji.W górnej części lewej przyusznicy zmiana wielkości 13 mm, dokładniejsza ocena w badaniu USG. Przepuklina krążka mk C3/C4 dochodząca do rdzenia kręgowego, dokładniejsza ocena w badaniu szyjnego odcinka kręgosłupa. Prosze opinie i do kogo sie skierować? poz. Waldek

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
To zależy od objawów. Na pewno wskazana jest konsultacja u laryngologa ze względu na zmianę w śliniance. Jeśli występują objawy związane z innymi zmianami (mózg, zmiany w kręgosłupie), wskazana jest wizyta u neurologa lub neurochirurga.