Prośba o analizę wyniku TK głowy 48-letniej osoby

Bardzo proszę o interpretacje wyniku TK głowy. Oto treść: Badaniem TK głowy uwidoczniono w jądrze soczewkowatym po stronie lewej strefę hypodensyjna o współczynniku osłabienia 5 j.H. odpowiadająca poroncefalii jak po przebytym zawale.Przestrzeń podpajęczynówkowa w normie. Niewielka asymetria komór bocznych-szerszy róg czołowy lewej komory bocznej.Kości czaszki bez zmian. Czy to coś groźnego? Dodam że niewiem nic o przebytym zawale. Mam 48 lat i w wieku 18 lat przeszłam śmierć kliniczną.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Zmiany mogą być związane ze stanem z przeszłości. Wskazana jest konsultacja u neurologa, który odniesie wynik do Pani stanu zdrowia.