Prośba o analizę wyniku TK kręgosłupa 51-letniej osoby
Witam!Dostałam wyniki TK-zniesiona lordoza szyjna z powstaniem płytki kifozy w odcinkuC5-C7.Na poziomie C6/C7 szerokopodstawna zapewne tylno-lewoboczna przepuklina krążka,penetruje dokanałowo na około4mm,najpewniej modeluje worek oponowy i prawdopodobnie brzuszną powierzchnię rdzenia,nieco lateralizacje w lewo dootworowo.Pomimo brania leków przeciw bólowych nadal utrzymuje się ból lewego ramienia

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon