Prośba o analizę wyniku TK kręgosłupa 59-letniego mężczyzny
Witam. Otrzymałem dziś opis TK.Co to dla mnie oznacza: Na poziomie Thi2-Li, Li-L2 obraz krążka międzykręgowego prawidłowy. Na poziomie L2-L3 bulging ułożeniowy. Na poziomie L3-L4 szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego, która zwęża zachyłki boczne, uciska worek oponowy kanału kręgowego, materiał wypukliny wpukla się na głębokość smm do kanału kręgowego, szerokość ap kanału kręgowego wynosi ii-4imn. Nie uwidoczniono ucisku na pozostałe struktury nerwowe. To tylko część opisu. wiktor

MĘŻCZYZNA, 59 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon