Prośba o analizę wyniku USG kręgosłupa 48-letniej osoby
poproszę o wyjaśnienie opisu usg;wyprost lordozy i typowe dla spondylosi osteofity krawędzi trzonów.Dyscopatia C3-C6.Wpuklona dolna blaszka graniczna C2 i C3.Odcinkowe kostnienie więzadła podłużnego przedniego

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon