Prośba o informację na temat leku Adipex Retard

Witam serdecznie. Chciałbym zapytać o pewien lek, który działa miedzy innymi na odchudzanie o nazwie adipex retard. Bierze go moja kobieta i mam pewne wątpliwości do bezpieczeństwa tego specyfiku. Przeczytałem, ze jest wycofany, a w składzie swym zawiera substancje o nazwie fentermina. Moja kobieta twierdzi, ze jest bezpieczny i skuteczny, ale informacje, które posiadam choć są skąpe to jednak dają wiele do myslenia. Chciałbym zasięgnąć rady i informacji związanych z tym lekiem. Dziękuję!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.Adipex jest lekiem działającym na ośrodkowy układ nerwowy. Jego mechanizm działania polega na tym że ułatwia przewodzenie bodźców pobudzających ośrodek sytości. Pozwala on po prostu przestać myśleć o jedzeniu, oszukać organizm, który myśli że jest najedzony. Niemniej jednak nie powinno się go stosować u ludzi zdrowych, bez zaburzeń dożywiania