Prośba o intepretację wyniku badania USG jamy brzusznej

proszę o zinterpretowanie badania USG. watroba powiększona o jednolitej gruboziarnistej strukturze wcha. Pęhcerzyk żółciowy obkurczony o pogrubionych ścianach - obraz budzi podejrzenia procesu rozrostowego. We wnęce wątroby węzeł chłonny podejrzany o meta 22x12 mm wskazana weryfikacja zmian w badaniu TK PZW ZW nieposzerzone. Trzustka jednorodna. nieposzezona. Aorta brzuszna nieposzerzona. Przestrzeń około aortne w normie. Śledziona niepowiększona. Obie nerki prawidłowej lokalizacji.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tak jak to napisał radiolog wskazane jest wykonanie bardziej dokładnego badania jakim jest tomografia komputerowa. Wynik budzi wiele zastrzeżeń co do wątroby i pęcherzyka żółciowego. Proszę skonsultować wynik z lekarzem zlecającym badanie.

Obraz USG jamy brzusznej sugeruje występowanie marskości wątroby typu gruboguzkowego oraz występuje podejrzenie przemiany nowotworowej w zakresie pęcherzyka żółciowego z rozsiewem do węzłów chłonnych wnęki wątroby. Tak jak sugeruje ultrasonografista trzeba wykonać pilnie TK jamy brzusznej celem dokładnego określenia stanu tych patologii zauważonych w USG. Po TK będzie można podjąć decyzję co do dalszego postępowania.