Prośba o interpretacją wyniku RTG płuc u 47-latki

Proszę o interpretację wyniku rtg płuc: Zwapnienie o śr. 6mm w płucu prawym w polu środkowym. Poza tym pola płucne i cień środkowy rtg bez zmian to wynik z dnia 02.05.2014, a wcześniej dnia 17.04.2014 było zagęszczenia bronchopneumoniczne o niewielkim nasileniu w lewym dolnym polu płucnym przysercowo. Teraz badano tylko prawe płuco.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najprawdopodobniej zmiana powstała na skutek przebytego zapalenia. Niemniej jednak proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany wskazują na wykładniki procesów zapalnych. Są to pozostałości po przebytym zapaleniu oskrzeli lub płuc.