Prośba o interpretację EEG 5-letniego synka

Witam. Odebrałam wyniki eeg synka który ma 5 lat i 5 msc. Proszę o interpretację. Syn ma zaburzenia SI. Bad wykonano w czuwaniu, sennosci i snie spontanicznym oo 1 do 3 stadium NREM z podbudzeniem. W czuwaniu: zapis zróżnicowany przestrzennie. Czynnosc podstawowa w okolicy ciemieniowo-potylicznej składa się z fal 6-7- Hz o ampl. do 100 u V. We śnie cechy bioelektryczne senności i snu są wyrażone. Dziękuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zapis nie wydaje się nieprawidłowy. Przy przejściu ze stanu bezsenności (czuwania) przez stadium 1 (drzemka), 2 (lekki sen), do stadium 3 (głęboki sen) zanika aktywność alfa i częstotliwość zapisu obniża się. W stadium 2 występuje aktywność theta . Niemniej jednak wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie.