Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prośba o interpretację RTG i TK kręgosłupa szyjnego

witam proszę o interpretację rtg i tk kręgosłupa szyjnego RTG-Infrakcja w obrębie wyrostka kolczystego kręgu C7, rozluźnienie aparatu wiącadłowego z niewielkim wygięciem ku tyłowi od C3 do C7 natomiast TK kręgosłupa szyjnego wykonano heliakalnie w warstwach 1,25mm wykazało rozluźnienie aparatu wiązadłowego,lordoza szyjna zniesiona,niewielkie wygięcie ku tyłowi na poziomie C3do C7 Na poziomie Th1/Th2 w prawym stawie międzykręgowym zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze powodujące osteogenną stenozę pr
KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy