Prośba o interpretację USG transwaginalnego u 29-latki

Proszę o interp usg transvaginalne:macica w przodozgięciu o wym:trzon-38x48mm.Echostruktura mięśnia macicy jednorodna.Endometrium niejednorodne o grub 11,3mm.Szyjka macicy dł 32mm,szer 26mm.Jajnik lewy23x16mm,jajnik prawy25x14mm,z drobnymi PJ.Zatoka Douglasa bez płynu.Rozpoznano u mnie hyperinsulinemię.co to znaczy?

W opisie USG przedstawionym przez Panią jedynym punktem nie całkiem prawidłowym jest "niejednorodne endometrium". W sytuacji kobiety 29 letniej, z hiperinsulinemią, bez nieprawidłowych krwawień macicznych zaleciłbym ponowne badanie USG - najlepiej aby było wykonane w I fazie cyklu, zaraz po miesiączce.