Prośba o interpretację wyników badania hormonów

Witam, mam 23 lata, odebrałam wyniki badań i jestem bardzo zaniepokojona. Androstendion 6,51, Estradiol 372,7 . LH 11,52 FSH 6,35. Progesteron 4,93. Testosteron 2,99 . Testosteron wolny 8,44 . TSH 3,722. Prolaktyna 97,72 . Glukoza 96,3 norma 99, po godzinie (75g glukozy) 125,9, po 2 godz 109,8. USG jamy brzusznej i nadnerczy prawidłowe, USG jajników wskazuje na wielowartościowość, do tego trądzik z którym walczę 11 lat i hirsutyzm, nasila się od 3 lat. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ay analizować wynika badań hormonalnych ważne jest aby wiedzieć w którym dniu cyklu lub w jakiej fazie cyklu były one wykonane. Nie mniej jednak podwyższony jest z pewnością androstendion, progesteron, testosteron oraz prolaktyna. Profil glikemii jest w normie. Wynik badani USG wskazuje na PCOS.