Prośba o interpretację wyników badania radiologicznego klatki piersiowej

proszę o interpretacje wyniku ,moja mama ma 65 lat czuje się dobrze tylko czasami męczy się jak wchodzi po schodach zrobiła badania rtg i trochę jest niepokoju .OPIS.zmiany niedodmowe w górnym polu lewego płuca z niesieniem lewej wnęki płucnej poza tym miąższ płucny bez zagęszczeń .Przepływ płucny w granicach normy ,sylwetka serca nie powiększona jamy opłucowe wolna
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niedodma jest stanem zmniejszenia powietrzności płuca.Najczęstszą jej przyczyną jest pogorszenie przepływu powietrza przez oskrzele, spowodowane jego zwężeniem przez zalegający śluz (stany zapalne) lub ciało obce.