Prośba o interpretację wyników dziecka

Witam, czy ktoś z Państwa moglby spojrzec na wyniki mojego dziecka. Leukocyty 13,9 k/ul, Granulocyty % 31,5 k/ul, Limfocyty 8,00 k/ul limfocyty % 57,9 % Hemoglobina 11,5 g/dl hematokryt 35,1 % MCV 75,8 FL MCH 24,8 pg W rozmazie jest tak: granulocyty 33%, eozynofile 6 %, limfocyty 60, monocyty 1. Z niecierpliwością czekam na odpowiedz. Pozdrawiam i dziekuje.

Milena Lubowicz

U dziecka występuje niewielka leukocytoza- najprawdopodobniej wyraz infekcji. Jeżeli chodzi o rozmaz, to nie podała Pani wieku dziecka, a do tego należy go odnieść, ale jeżeli to niemowlę lub dziecko w wieku przedszkolnym to wyniki są w normie. Nieznacznie obniżona jest hemoglobina. Radziłabym dietę bogatą w żelazo. Tu znów bez wiedzy jak duże jest dziecko trudno doradzać konkretne produkty.
Pozdrawiam