Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prośba o interpretację wyniku histopatologicznego pod kątem ZZW

witam proszę o interpertację wyniki histopatologicznego,wycinek został pobrany pod kątem ZZW,"w badanych wycinkach kosmki jelitowe prawidłowej długości,krypty nieznacznie pogłębione.W blaszce właściwej obfity limfocytarno- plazmocytarny naciek zapalny.Obraz odpowiada zespołozwi ZZW typ 2 wg Marsha." I moje pytanie na czym polega leczenie i czy konieczna bedzie dieta glutenowa ?i czy ten naciek jest związany z ZZW ? czym może dotyczy innego schorzenia. dziękuje za odpowiedz.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Przeciwwskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie wykonywane na przewodzie pokarmowym. Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Milena Lubowicz
72 poziom zaufania

Żeby zdiagnozować celiakię konieczne są jeszcze m.in. badania przeciwciał. Leczenie tej choroby polega na stosowaniu diety bezglutenowej czyli wykluczenie wszystkich produktów zawierających gluten. Naciek najprawdopodobniej jest związany z zespołem złego wchłaniania, o szczegółach rozpoznanie proszę porozmawiać z lekarzem zlecającym badanie, on ma cały obraz choroby. Polecam artykuł o diecie:
http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/lecznicze/dieta-bezglutenowa-zasady-produkty-zakazane-i-dozwolone_36659.html
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy