Prośba o interpretację wyniku MRI kręgosłupa lędźwiowego

Proszę o int. MRI kr. lędźw.: Nieznacznie obniżona wysokość krążka mk L5-S1. Obniżony sygnał w obrebie krążka mk L5-S1 w obrazach T2W jak w przypadku zmian zwyrodnieniowych0dehydratacja. Na poziomie L5-S1 widoczna jest tylna z lewostronną lateralizacją wypuklina krążka mk wypuklająca się do zachyłka bocznego lrwego na głebokość ok. 4 mm, uciska ona worek oponowy i powoduje dyskretny ucisk lewego korzenia nerwowego S1wZachyłkuBocznym.DrobneGuzkiSchmorlaBlaszek granicznmychTrzonów kr.Th11-L3

Małgorzata Panek

Wyniki badania sugerują dyskopatię w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, co może powodować objawy bólowe . Ponadto opisano zmiany zwyrodnieniowe w odcinku piersiowo-lędźwiowym. Proszę udać się z wynikami badania do ortopedy lub neurochirurga.
Pozdrawiam