Prośba o interpretację wyniku TK u 21-letniej kobiety
Proszę o wyjaśnienie wyniku TK klatki piersiowej."drobne,pasmowate zwłóknienia w obu szczytach, większe po prawej stronie-poswoiste? Pojedyncze zmiany mikroguzkowe w szczycie prawym śr.2,5 i 2mm. Aorta piersiowa nieposzerzona. Powiększonych węzłów chłonnych wnęk i śródpiersia oraz wolnego płynu w jamach opłucnowych nie uwidoczniono.w zakresie objętych badaniem fragmentów narządów nadbrzusza zmian nie stwierdza się." Bardzo dziękuję.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do pulmonologa. Opisywane zmiany mogą być wynikiem infekcji, sarkoidozy a nawet gruźlicy.