Prośba o interpretację wyniku USG kończyn dolnych u mamy

Proszę o interpretacje wyników usg kończyn dolnych mamy.Aorata brzuszna uwidoczniona fragmentarycznie drożna,nieposzerzona.Tętnica biodrowa wspólna lewa całkowicie przesłonięta.Parametry przepływu krwi notowane w dystalnym odcinku tętnicy biodrowej zewnętrznej prawidłowe; wysokooporowe, trójfazowe spektrum.Podobne spektrum zanotowano w tętnicy udowej wspólnej.Lewa tętnica udowa powierzchowna. powierzchowna niedrożna prawie na całym przebiegu,drogą krążenia obocznego wypełnia się tętnica podkolanowa gdzie zanotowano niskooporowe,jednofazowe spektrum.Podobne spektrum zanotowano we fragmentarycznie uwidocznionych tętnicach lewej goleni. Czy dzieję się coś groźnego?Nie bardzo rozumiem.Mama mówiła, że Pani robiąca usg powiedziała, że lekarz napewno będzie chciał wykonać dodatkowe badanie z użyciem jakiejś maszyny ale mama nie pamięta jakiej.Co to mogło być?Wizyta dopiero9.06

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na zaburzenia przepływu krwi w obrębie naczyń kończyn dolnych. Najprawdopodobniej konieczne będzie wykonania angio CT lub MR