Prośba o konsultację w sprawie wyniku RM kręgosłupa
proszę o konsultacje w sprawie wyniku rezonansu magnetycznego. Badanie odc L/S . Zmiany dehydratacyjne krążków m-k. Niewielkia centralno-prawobocczna wypuklina krazka m-k L5/S1 modeluje worek oponowy. Poza tym krążki m-k bez cech pjm i ucisku na struktury wewnatrzkanałowe. Złamanie kompresyjne trzonu Th12. Torbiele okołokorzeniowe w odc. krzyżowym, największe na poziomie S1 po stronie lewej wielkości 15mm. Co powinnam dalej robic? jakie byłyby zalecenia?? czy operacja jest konieczna? 60lat

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Witam. Po pierwsze pytanie jakie ma Pan objawy? Z założenia o operacji myśli się jeśli zmiany i objawy sa bardzo nasilone. Zmiany w opisie nie są bardzo duże ale mogą dawać dość dotkliwe bole. Na pewno konsultacja ortopedy jest wskazana ale myślę że dobra rehabilitacja wsparta okresowymi lekami przeciwbólowymi to cos co w Pana przypadku wystarczy