Prośba o konsultację w sprawie wyniku RM kręgosłupa

proszę o konsultacje w sprawie wyniku rezonansu magnetycznego. Badanie odc L/S . Zmiany dehydratacyjne krążków m-k. Niewielkia centralno-prawobocczna wypuklina krazka m-k L5/S1 modeluje worek oponowy. Poza tym krążki m-k bez cech pjm i ucisku na struktury wewnatrzkanałowe. Złamanie kompresyjne trzonu Th12. Torbiele okołokorzeniowe w odc. krzyżowym, największe na poziomie S1 po stronie lewej wielkości 15mm. Co powinnam dalej robic? jakie byłyby zalecenia?? czy operacja jest konieczna? 60lat

Witam. Po pierwsze pytanie jakie ma Pan objawy? Z założenia o operacji myśli się jeśli zmiany i objawy sa bardzo nasilone. Zmiany w opisie nie są bardzo duże ale mogą dawać dość dotkliwe bole. Na pewno konsultacja ortopedy jest wskazana ale myślę że dobra rehabilitacja wsparta okresowymi lekami przeciwbólowymi to cos co w Pana przypadku wystarczy