Prośba o opis wyniku biopsji tarczycy u 55-latka

Proszę o opis wyniku biopsji tarczycy: W aspiracie guzka prawego płata tarczycy (P1,wym.6x5mm) stwierdza się płaty i grupy tyreocytów z obecnością linijnych zagięć błony jądrowej w obrębie jąder. Ponad to widoczne pojedyncze inkluzje wewnątrzjądrowe W diagnostyce różnicowej należy wziąć pod uwagę raka brodawkowego tarczycy. Bethesda grupa IV. W aspiracie guzka lewego płata tarczycy (L3. wym.10x9mm) stwierdza się płaty i grupy tyreocytów z niepełnymi cechami metaplazji oksyfilnej, skąpy koloid.

Guzek płata prawego tarczycy, wprawdzie jest mały, ale wynik biopsji budzi niepokój, gdyź wskazuje na obecność mikroraka tarczycy. Guzek płata lewego może być guzkiem w przebiegu przewlekłego zapalenia tarczycy. W związku z podejrzeniem raka brodawkowatego płata prawego wskazane jest leczenie operacyjne, które umożliwia pełne badanie histopatologicznego guzka i postawienie ostatecznego rozpoznania. Leczenie operacyjne drobnych raków brodawkowatych tarczycy daje niemal 100% szansę na wyleczenie.