Prośba o pomoc w wyborze opcji uzupełnienia dwóch zębów

Witam. Lekarz stomatolog zaproponował mi na uzupełnienie dwóch zębów. Pierwsza opcja to most na włóknie szklanym bez piłowania zębów. Druga opcja to tradycyjny most z oszlifowaniem sąsiednich zębów. Która opcje Państwo proponują ? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Witam. Most na włóknie szklanym jest uzupełnieniem tymczasowym, natomiast most ceramiczny - uzupełnieniem stałym. Jeśli planuje Pan w przyszłości implanty, proponuję zdecydować na wersję pierwszą, jeśli nie - pozostaje wersja druga.

Witam, wszystko zależy od tego jak duża jest to luka w braku uzębienia, jeżeli brakuje dwóch zebow obok siebie, to z pewnością uzupełnienie na wloknie szklanym będzie uzupełnieniem tymczasowym. Most stały wiąże się z opilowaniem zębów sąsiednich, a więc z ich nieodwracalnym uszkodzeniem, biorąc pod uwagę Pana wiek najlepszym rozwiązaniem jednak są implanty. Pozdrawiam :)