Prośba o radę dotyczącą antykoncepcji hormonalnej

Dobry wieczór, w niedzielę powinnam wziąć ostatnią tabletkę antykoncepcyjną z opakowania, wziełam ją w poniedziałek wieczorem. Reguralnie krwawienie powinno nastąpić dzisiaj,ale go brak. Czy przyjecie tabletki dzień póżniej opóznia krwawienie o ten jeden dzień? Czy następne opakowanie powinnam zacząć też z opóżnieniem? (we wtorek, a nie w poniedziałek? ) Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, najprawdopodobniej z powodu opóźnienia wzięcia ostatniej tabletki, krwawienie z odstawienia wystąpi później. Następne opakowanie należy rozpocząć tak jak zawsze - w poniedziałek.