Prośba o rozjaśnienie wyniku badania TK kręgosłupa
Witam ,bardzo proszę o rozjaśnienie wyniku badania TK kręgosłupa C.Spłycenie lordozy szyjnej.Struktury kostne kręgosłupa C bez uchwytnej patologii.Przestrzenie m-t nie zwężone.Na poziomie C5/C6 widoczna dyskretna protruzja tarczy m-k zwężająca przednią przestrzeń podpajęcza do ok.1.5 mm, bez cech innych ucisków.Otwory m-k i kanały korzeniowe niezwężone.Kanał kręgowy prawidłowej szerokości.Innych zmian nie uwidoczniono.Czy odcinek C odpowiada za bóle prawej łopatki,mrowienie i bóle żeber z tyłu?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon