Prośba o wyjaśnienie opisu badania histopatologicznego po histeroskopii

Witam się. Miałam wykonywaną histeroskopie operacyjną. Cykl przed zabiegiem miałam ,zablokowany, przez pigułki antykoncepcyjne. Byłabym wdzięczna, jeśli któryś z Doktorów wyjaśniłby mi zdanie, które pojawiło się w wyniku badania histopatologicznego. Oto one --> podścielisko lekko włókniejące, nieaktywne. Czy ocena endometrium, kiedy było się na tabletkach anty, ma sens? Staramy się z mężem o dziecko,w związku z czym jeszcze jedno pytanie. Czy polip mógł być przyczyną naszych niepowodzeń?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście podczas stosowania antykoncepcji , szczególnie przy tabletkach zawierających stałe stężenia hormonów nie jest precyzyjne. Przytoczone zdanie wnosi na temat samej śluzówki. Nie jest ona obecnie gotowa do ciąży. Polip może być przyczyną niepowodzenia.