Prośba o wyjaśnienie opisu RTG kręgosłupa szyjnego
Witam. Czy mogę prosić o precyzyjne wyjaśnienie opisu rtg kręgosłupa szyjnego. Zwężenie tarcz m- kregowych C5-C6, C6-C7 z zaznaczonymi wybrzeżeniami tylnych krawędzi trzonów kręgowych na w/w poziomach.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon