Prośba o wyjaśnienie RTG płuc dla 56-latki

witam bardzo prosze o mozliwosc objasnienia mi rentgena pluc wynik badania radiologicznego to:pola pluc rozedmowo przejasnione bez zmian naciekowych.wneki szerokie o charakterze naczyniowo-OSKRZELOWYM.SYLWETKA SERCA W CALOSCI ZNACZNIE POSZERZONA.Aorta rozgieta w luku.przepona wolna.Bardzo prosze o mozliwa szybka odp.dziekuje bardzo pozdrawiam

Witam serdecznie,

Obraz RTG płuc prawidłowy. Jedynym objawem radiologicznym budzącym niepokój jest powiększona sylwetka serca. Wskazana wówczas jest konsultacja u kardiologa oraz dalsza diagnostyka kardiologiczna.

Pozdrawiam.