Prośba o wyjaśnienie wyniku angio-TK tętnic mózgowych

Witam. Ponawiam ;-) Uprzejmie proszę o interpretacje i wyjaśnienie wyniku AngioTK tętnic mózgowych Odcinek P1 prawej t.tylnej mózgu węższy przy uzupełnieniu zaopatrzenia odcinka P2 poprzez dobrze rozwiniętą PcoA dex. Po stronie lewej nie uwidocznia się PCoA. W odcinku przed czaszkowym (ok 2 cm przed wejściem do kanału kostnego)t.szyjnej wewnętrznej prawej widoczne krotko-odcinkowe rozwarstwienie. Badanie wykonano z podaniem 90ml Ultravistu370,metoda spiralną,wielorzedową akwizycją objetościową.

Niestety nie podaje Pani powodów dla których zalecono wykonanie badania angioTK Więc sytuacja wymaga omówienia przez lekarza prowadzacego przede wszystkim z uwagi na obecność rozwarstwienia w obrębie t.szyjnej wewnętrznej prawej w odcinku zewnątrz czaszkowym w kontekście objawów klinicznych.Pozostałe elementy opisu wydają się wariantem anatomicznym w którym przepływ naczyniowy w obrębie naczyń kręgu tylnego jest prawdopodobnie skompensowany.
Każde badanie pomocnicze zwłaszcza układu naczyniowego mózgu wymaga starannej analizy z uwzględnieniem : wywiadu i stanu neurologicznego.

Pozdrawiam serdecznie