Prosta metoda na odchudzanie nastolatki

Witam . Mam na imię Iza.Ważę 61 kg, mam 12 lat i wzrost 169 cm. W ciągu roku szkolnego dużo się ruszam, ale niestety więcej jem. Nie uprawiam obecnie (wakacje) żadnych sportów. Wcześniej nie podejmowałam żadnej próby odchudzania się. W mojej rodzinie występuje otyłość. Nie byłam u lekarza. Zwykle w dzień powszedni nie jem śniadania, około 14.00 parę kanapek, o 20.00 dużą kolację. Mało piję. W weekend o 10.00 jem średniej wielkości śniadanie, o 16.00 obiad, i o 20.00 kolację. Nie choruję na żadne choroby przewlekłe. Chciałabym żeby to była metoda, której mogłabym używać spokojnie sama, bez wiedzy rodziców.

Witam

Twoja masa ciała jest prawidłowa (mieści się w normie).
Odradzam odchudzanie (jesteś jeszcze bardzo młoda, rośniesz).
W wakacje ruszaj się jak najwięcej!
Nie polecam omijania śniadań.
To bardzo ważny posiłek.
 Proponowałabym Ci zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.

Zajrzyj na:

http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski
http://portal.abczdrowie.pl/czy-wiesz-co-masz-w-koszyku
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam

P.S
O wszystkich działaniach musisz koniecznie informować rodziców!