Proszę mi wytłumaczyć - PET CT

Proszę mi wytłumaczyć co znaczy w opisie PET CT fizjologiczny wychwyt znacznika w kośću, miednicy i ścianie jelit? Czy to znaczy, że są to przerzuty? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!
Fizjologiczny wychwyt znacznika w badaniu PET-CT oznacza brak zmian o zwiększonym metabolizmie, czyli brak zmian nowotworowych w tym przerzutów. Jest to bardzo dobry wynik i nie ma powodu do niepokoju.
Oczywiście jako, że nie mam pełnego opisu badania, ani zdjęć mogę podać tylko powyższą informację. Mimo wszystko proszę zgłosić się z wynikiem do lekarza kierującego.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.