Proszę o analizę wyniku tomografii komputerowej głowy

Proszę o interpretację wyników tomografia komputerowa głowy BADANIA: badanie MR głowy bez kontrastu iv. Obrazy T1 zal., T2 zal.; sekw. FLAIR, DWI; projekcje osiowe, strzałkowe, czołowe. Dodano obrazy celowane na okolicę CPA. OPIS: W istocie białej obu półkul mózgu widoczne są umiarkowanie liczne drobne obszary podwyższonego sygnału w T2 i FLAIR- obraz w bad. MR niespecyficzny, w różnicowaniu m. in. zmiany o charakterze przewlekłego naczyniopochodnego uszkodzenia; obraz nie przedstawia cech typowych dla demielinizacji- wsk. korelacja kliniczna, w razie wątpliwości kontrola. Ciało modzelowate wolne. Nie uwidoczniono zmian podnamiotowo. Objętość struktur mózgowia miernie zmniejszona. Poza tym struktury mózgowia bez widocznych zmian ogniskowych, bez cech restrykcji dyfuzji w DWI. Układ komorowy położony pośrodkowo, dość symetryczny, nieposzerzony. Struktury środkowe nieprzemieszczone. Okolica przysadki mózgowej; kompleksy nerwów VII, VIII- bez uchwytnych badaniem nieprawidłowości. Wyraźne zmiany zapalne w zakresie komórek sitowia oraz zatoki czołowej lewej; niewielkie w zatokach szczękowych, klinowych, lewej zatoce czołowej. Mierne skrzywienie przegrody nosa. Wyrostki sutkowate kości skroniowych o zachowanej objętości oraz upowietrzeniu. WNIOSKI: opisywane zmiany- w różnicowaniu m. in. zmiany o charakterze przewlekłego naczyniopochodnego uszkodzenia; obraz nie przedstawia cech typowych dla demielinizacji- wsk. korelacja kliniczna, w razie wątpliwości kontrola. Zmiany zapalne w zakresie zatok obocznych nosa.

Szanowny Panie, wynik należy porównać z obrazem klinicznym. Zmiany naczyniopochodne najprawdopodobniej są wynikiem niedokrwienia tkanki mózgowej w wyniku zaburzonego przepływu krwi. Wynik badania proszę omówić z lekarzem prowadzącym. Serdecznie pozdrawiam