Proszę o diagnozę - problemy z pamięcią

Witam. Mam 35 lat, jestem kobietą. Od kilku miesięcy mam poważne problemy z pamiecią i koncentracją. Nie jestem w stanie sią na niczym skupić i niczego zaplanować. Pamięć mam tak "doskonałą" jak moja 87-letnia babcia. Nie potrafię logicznie mysleć. Wcześniej uwielbiałam piec, gotować a nawet prasować. Prowadzenie domu to była dla mnie ogromna przyjemność. W tej chwili nie mogę się zmusić, żeby zrobić dzieciom najprostszy obiad. Nienawidzę prac domowych. Jestem strasznie, czasami wręcz śmiertelnie zmęczona. Cały czas jestem śpiąca. Chociaż nigdy nie byłam spiochem, raczej należałam do typu zwanego "skowronek". Teraz mogłabym spać dzień i noc, a i tak budzę sie zmęczona. Nie lubię spotykać się towarzysko, to mnie męczy. Brak mi cierpliwości dla dzieci. Nie potrafię sie nimi zająć, tak jak wcześniej. Czuję sie bardzo zmęczona życiem, nieszczęśliwa i samotna, na nic nie mam ochoty.

Proszę o pomoc. Co zrobić, aby zacząć żyć? Nie mam już sił... ewa74

Objawy, które Pani opisuje z dużym prawdopodobieństwe mogą być spowodowane zaburzeniami o typie depresji. Ważne jest to czy kiedykolwiek wcześniej miała Pani tego typu odczucia, czy któś w Pani rodzinie leczył sie z powodu podobnych dolegliwości.
Równocześnie jednak objawy relacjonowane przez Panią moga być spowodowane innymi, w tym hormonalnymi zaburzeniami.
Proponował bym wizytę u psychiatry w celu rozeznania problemu, jednocześnie również podstawową diagnostykę hormonalna tj. kontrol hormonów tarczycy, ew. kory nadnerczy.