Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Proszę o informację co może byc przyczyną takich różnic w wynikach krwi a normami

[URL=http://img697.imageshack.us/i/82797654.jpg/] http://img697.imageshack.us/img697/8660/82797654.jpg Oto wyniki Osoba: KOBIETA 29lat Proszę o informację co może być przyczyną takich różnic i jak w diecie codziennej można wpływać na te parametry?
ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Witam!

Wynik badania wskazuje na znacznego stopnia niedokrwistość mikrocytarną niedobarwliwą. Świadczą o tym obniżony poziom hemoglobiny, mała objętość krwinki czerwonej, niska zawartość i stężenie hemoglobiny w krwince.

Najczęstszą przyczyną tego rodzaju niedokrwistości jest niedobór żelaza w organizmie. Może być on spowodowany utratą krwi (obfite miesiączki, krwawienie z przewodu pokarmowego), ale także zaburzeniami wchłaniania, bądź po prostu znacznym niedoborem w diecie.

Jeśli niedokrwistość jest niewielka, rzeczywiście można próbować "poprawić parametry morfologii" stosując dietę bogatą w żelazo i poprawiającą jej wchłanianie witaminę C. W Pani sytuacji konieczna jest jednak wizyta u lekarza, który zbada Panią, zleci wykonanie niezbędnych badań dodatkowych (przede wszystkim ocenę gospodarki żelazem) i na tej podstawie podejmie decyzję o dalszym postępowaniu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Lekarz w Pododdziale chorób wewnętrznych w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy