Proszę o interpretację MR kręgosłupa szyjnego 39-latki

Prosze o konsultacje wyniku MR kregoslupa szyjnego: Badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa wykonano w sekwencjach SE i FSE w obrazach T1 i T2 zależnych i w sekwencji T2TIRM. Przekroje osiowe i strzałkowe. W badaniu MR wykazano: -lordoza szyjna spłycona; - drobne zaostrzenia na przednich i tylnych krawędziach trzonów C; - krążki m-k C2/C3, C3/C4 i C4/C5 z cechami zmian zwyrodnieniowych w postaci dehydratacji; - uwypuklenie tylne krążka m-kr C3/C4 z modelacją worka oponowego; - szerokopodstawna wypuklina krązka m-kr C4/C5 z modelacją worka oponowego, ograniczeniem przedniej rezerwy płynowej kanału kręgowego, z przewężeniem prawego otworu m-kręgowego; - okrężna wypuklina krązka m-kręgowego C5/C6 powoduje ucisk worka oponowego i znaczne ograniczenie przedniej rezerwy płynowej kanału kręgowego, zwężeniem lewego otworu m-kręgowego z możliwym kontaktem z korzeniem nerwowym; - uwypuklenie tylne krążka m-kr C6/C7 z modelacją worka oponowego; - pozostałe przestrzenie międzykręgowe objęte badaniem bez cech obecności pjm; - rdzeń kręgowy o prawidłowej intensywności sygnału. Dziekuje

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ortopeda celem ustalenie ewentualnych wskazań do leczenia operacyjnego.