Proszę o interpretację rezonansu głowy u 31-latki
Prosze o interpretacje rezonansu głowy(31lat kobieta rezonans wykonany z powodu zawrotow głowy. Choruje na niedoczynnosc tarczycy hashimoto Od niedawna hipoglikemia reaktywna). Opis: nieliczne drobne ogniska o podwyzszonej intensywnosci sygnalu w obrazach t2-zaleznych i w sekwencji FLAIR w istocie białej obu półkul mozgu,zlokalizowane okołokomorowo oraz podkorowo. Nie wykazuja one restrykcji dyfuzji oraz nie ulegaja wzmocnieniu kontrastowemu. Obraz niejednoznaczny,moze odpowiadac przewlekłym zmianom naczyniopochodnym,nie mozna wykluczyc zmian o charakterze demielinizacyjnym. Poza tym nie stwierdza sie zmian ogniskowych w obrębie struktur mozgowia. Układ komorowy symetryczny,nieposzerzony,bez przemieszczenia. Nie uwidoczniono swiezych zmian naczyniopochodnych. Nie stwierdza sie cech procesu ekspansywnego wewnatrzczaszkowego. Czy wynik jest ok?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania
Witam. Wynik ten może być interpretowany jedynie w odniesieniu do stanu neurologicznego pacjentki. Prosze skonsultować się z lekarzem, który kierował Panią na to badanie.