Proszę o interpretację tomografii głowy
tomograf głowy ; zaznaczone zaniki korowe mózgu,móżdżku. w Obrębie prążkowia widoczne są rozproszone ogniska hipodensyjne mogące odpowiadać zmianom w przebiegu przewlekłego procesu naczyniopochodnego.Delikatne blaszki miażdżycowe w syfonach ICA-obustronnie.Poza tym Struktura mózgowia bez zmian ogniskowych. Układ komorowy symetryczny, bez przemieszczeń, nieposzerzony.Kość podstawy i sklepienia czaszki bez zmian patologicznych. Po podaniu środka cieniującego nie stwierdza się ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego, drobny naczyniak żylny u podstawy płata czołowego lewego.

KOBIETA, 68 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania
Witam. Wynik ten można interpretować jedynie przy znajomości wyników innych badań, oraz znajomości objawów klinicznych. Proszę udać się z wynikiem do lekarza kierującego. Pozdrawiam.