Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Proszę o interpretacje wyników badania moczu u pięciolatki

Proszę o interpretacje wyników moczu mojej córki, pięciolatki, oto te wyniki: Nabłonki płaskie - nieliczne, Leukocyty - 1-3, Bakterie - nieliczne, Kryształy szczawianu wapnia - liczne, Przejrzystość - przejrzysty, Barwa - żółty, Ciężar właściwy - 1,021, pH - 6,5, Glukoza - nieobecna, Ketony - nieobecne, Urobilinogen - w normie, Bilirubina - nieobecna, Białko - nieobecne, Azotyny - nieobecne. Martwią mnie te Kryształy szczawianu wapnia, które występują licznie w moczu córki i nie bardzo wiem, co to jest? Czy to jakiś objaw choroby? Czy to jest normalne?
ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Witam serdecznie.
Obecność szczawianów wapnia w moczu nie świadczy o patologii układu moczowego, może ona jedynie predysponować do występowania kamicy dróg moczowych w przyszłości. Wskazane byłoby ograniczenie podaży szczwianów w diecie (bogatym źródłem szczawianów jest szczaw, szpinak, rabarbar, botwina, buraki, czekolada, herbata), należy również dbać o podawanie dużej ilości płynów oraz unikanie kwaśnych pokarmów (wytrącanie szczawianów wapnia następuje w zakwaszonym moczu). Pozostałe parametry w badaniu moczu są prawidłowe.

Lekarz rodzinny. Pracuje w Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Targówek.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy