Proszę o interpretację wyników na cytomegalię

Witam. Mam 23 lata, obecnie jestem w 8 tygodniu ciąży. Trzy lata temu przeszłam ostrą białaczkę promielocytową. Teraz martwię się wynikami badań na cytomegalię. Wynik: CMV IgG - ilościowo >200 RU/ml, mam powyżej 22 RU/ml, czyli wynik pozytywny; CMV IgG  -ilościowo 0,92, Ratio w przedziale od 0,8-1,1, Ratio wynik graniczny. Dodam, że leżąc trzy lata temu na hematologii, miałam robione badania na cytomegalię: CMV IgG - dodatni; CMV IgM - ujemny. Czy takie wyniki mogą spowodować, że stracę dziecko albo że urodzi się chore??? Dodam, że kiedy konsultowałam się z moim lekarzem hematologiem w sprawie ciąży, mówiła, że nie widzi przeciwskazań, a teraz martwię się tą cytomegalią ;( Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Witam serdecznie.

W wyniku badania wystąpił błąd. Podała Pani dwukrotnie poziom przeciwciał IgG najpierw >200, potem 0,,92. Jeżeli dobrze wywnioskowałem, miano 0,92 odnosi się do przeciwciał IgM. Podwyższony poziom przeciwciał w klasie IgG w badaniu wykonanym przed okresem ciąży wskazuje na przebycie cytomegalii w przeszłości. Obecnie przeciwciała te chronią Panią przed świeżą infekcją i czynią zakażenie płodu mało prawdopodobnym. Jednak ze względu na graniczny wynik przeciwciał IgM (marker świeżego zakażenia), proszę wykonać powtórnie badanie serologiczne w kierunku CMV i skonsultować się z ginekologiem.