PROSZĘ O INTERPRETACJĘ WYNIKÓW - odczyWYSOKIE OB
BARDZO PROSZĘ O INTERPRETACJĘ WYNIKÓW BADAŃ KRWI. PODAJĘ TYLKO TE ODBIEGAJĄCE OD NORMY: HEMOGLOBINA 9,8, HEMATOKRYT 32,5, MCV 74,90, MCH 22,6, MCHC 30,2, RDW 20,5, OB 39. MAM 37 LAT. POPRZEDNIE MOJE OB (2 TYGODNIE TEMU) WYNOSIŁO 61. ROBIŁAM USG JAMY BRZUCHA, USG GINEKOLOICZNE. WSZYSTKIE BADANIA WYPADŁY BEZ ZASTRZEŻEŃ. NIE WIEM, JAKIE BADANIA JESZCZE ZROBIĆ. MOJA LEKARKA KAZAŁA MI CZEKAĆ JESZCZE MIESIĄC I ZROBIĆ JESZCZE RAZ BADANIA KRWI. NIE WIEM, CZY TO DOBRY POMYSŁ. PIERWSZA DIAGNOZA BRZMIAŁA NOWOTWÓR, WIĘC PRZEŻYŁAM TO STRASZNIE. MOJE ŻELAZO WYNOSIŁO 29. TERAZ, PO DIECIE BOGATEJ W ŻELAZO I TABLETKACH, WYNOSI 159. MOŻE TROCHĘ PANIKUJĘ, ALE BOJĘ SIĘ TAK BEZCZYNNIE CZEKAĆ. PRZEŻYŁAM ŚMIERĆ TATY - RAK. TRWAŁO 4 TYGODNIE I BYŁO PO CZŁOWIEKU. BARDZO PROSZĘ O JAKIEŚ WSKAZÓWKI. CZYTAŁAM COŚ O BADANIU CRP? POZDRAWIAM , DOROTA

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie.
Pani wyniki świadczą o niedokrwistości (anemii) mikrocytarnej, związanej z niedoborem żelaza. I właśnie w tej chorobie bardzo częstą występuje przyśpieszenie OB. Zgodnie z zaleceniami Pani lekarza, proszę wykonać badania kontrolne za miesiąc, jednocześnie kontynując przyjmowanie preparatu żelaza. Jeżeli w tym czasie nie nastąpi istotna poprawa wskaźników morfologii krwi i obniżenie OB, zostanie Pani zapewne skierowana do szpitala celem dalszej diagnostyki i leczenia.